zdraví byliny astrologie zvěrokruh

Bylinář - Angin

Charakteristika výrobku -filozofie výrobku -popis výrobku

ANGIN - Charakteristika výrobku
Bylinný extrakt ANGIN je složen z bylin Ulmus carpinifolia, Sambucus nigra, Alium cepa, Tropaeolum majus, Filipendula ulmaria, Lichen islandicus, Viola odorata, Carlina acaucis,
Allium sativum, Chamomilla recutita a dalších. Lze jej s úspěchem využít hlavně při recidivujících infektech horních cest dýchacích. Akutní i chronické infekce horních cest dýchacích jsou stále metlou lidstva. Akutní záněty postihující lymfoepitelové tkáně v oblasti hltanové branky se nazývají angíny. Podle lokalizace výskytu se rozlišuje zánět patrových mandlí, jež bývá nejčastější, ostatní lokalizace angin jsou méně časté. Ložiska fokálních infekcí nemusí být jen v mandlích, ale prakticky kdekoliv v organizmu, zatěžují organizmus a podporují revmatická onemocnění kloubní, svalová, zánět ledvin, zánět osrdečníku, zánětlivé onemocnění nervů a cév.
Z lokálních příznaků stojí v popředí bolesti v krku, chrapot, pocit sucha a pálení, pokašlávání. Sliznice je difuzně zarudlá, suchá, někdy s přerostlými bakteriemi. Léčba opět musí být dlouhodobá. je třeba odstranit zevní vlivy, ale zároveň podporovat energetický oblouk plic a tlustého střeva, a je velmi důležité při všech onemocněních horních cest dýchacích, rýmy, rhinopharyngitidy, zánětů patrových oblouků i sliznic se zamyslet nad celkovým vzorcem chování jednotlivce.

Bylinný extrakt ANGIN je přírodní preparát, ve kterém jsou vybrána fytoterapeutika, která se týkají specificky i nespecificky hlavně systému horních cest dýchacích, specificky krčních obtíží. Aktivizuje vlastní obranné síly, které působí hlavně při akutních i chronických infektech horních cest dýchacích. Tedy při rýmách, zánětech hrtanu, anginách, zánětech sliznic i bronchitidách. Vhodný pro podporu při chronických bolestech v krku, které jsou etiologicky podmíněny i zevními fyzikálně chemickými vlivy.
Působí uklidňujícím vlivem na bolesti hlavy z přepětí oraganizmu. Celkově zklidňuje psychiku. Působí též protizánětlivě na oblasti žaludku. Vzhledem k fytotherapeutickému působení antibiotickému působí protizánětlivě i na střevní trakt a dotýká se léčivě i sliznic gynekologických ve smyslu zánětů poševních, děložních i zánětů močových cest.
Působí tedy antibakteriálně, protizánětlivě a uvolňuje křeče. Má též protibolestivý účinek a dotýká se hlavně bolestí krční páteře.
Přípravek je tedy neocenitelný při:
- zánětech horních cest dýchacích, při anginách pomocně
- preventivně při chronických rýmách, laryngitidách a bronchitidách
- bolestech hlavy spojených s chronickým onemocněním krční páteře a zánětech horních cest dýchacích
- psychických přepětích, protože ovlivňuje příznivě psychiku
- při katarech sliznic zažívacích, hlavně žaludku
- zánětech gynekologických a poševních sliznic
- při lehkých zánětech močových cest
- celkových zánětlivých procesech, má antibakteriální účinek
Regenerace tímto přípravkem působí protizánětlivě a celkově zklidňujícím vlivem hlavně při chronických infektech horních cest dýchacích.
V uvedených případech je vhodné užít i několik lahviček po sobě. Mezi užíváním jednotlivých lahviček ANGINU je nutné udělat pauzu l týden, jako při běžné léčbě bylinami. Ze zkušenosti víme, že dlouhodobé problémy se nedají odstranit v krátkém časovém úseku. Většinou regenerace trvá jednu třetinu celkové doby vleklých obtíží. Každý si tedy může spočítat dobu léčby svých problémů.
Upozorňujeme tedy na dostatečný čas k regeneraci organizmu.
Přípravek se podává na kávové lžičce. Obvyklá denní dávka jsou 2 kávové lžičky denně, jedna ráno a jedna večer. Při náhle vzniklých obtížích je možné podat až 5-7 lžiček denně a poté při zlepšení stavu je vhodné dávkování snižovat až do vysazení. Před každým použitím je třeba přípravek protřepat. Protřepání zvyšuje účinek preparátu. Dutina ústní při užívání by měla být prosta pokrmů a jiných pochutin l0 minut před a l0 minut po podání preparátu. Je vhodné tedy užít přípravek mimo jídlo.

 

 

 

Angin
Psychomatické hledisko - konfliktní situace - zánět

Z psychosomatického hlediska se jedná o jakýsi konflikt oraganizmu sama se sebou nebo se zevním světem. Potlačený psychosomatický konflikt nemůže být vyjádřen a je objektivizován -materializován ve formě místního zánětu. I celkové reakce, jako jsou otoky a horečka, odpovídájí tomuto vnitřnímu konfliktu. Tento vnitřní střet má možnost se vyjádřit na tělesné úrovni a napomáhá k řešení celku. Viditelné materiální tělo je domem, ve kterém probíhají neviditelné duševní boje, střety duše. Momentální celkový stav těla odpovídá celkovému stavu vědomí. Jsou lidé, kteří s opakovanými vzorci chování řeší jakékoliv konflikty vnitřního světa, které nedokáží vyřešit a tento boj se materializuje. Je jakousi výpustí, jakýmsi objektivním řešením konfliktní situace. Orgán, který převezme tuto úlohu, může být již geneticky předurčen, oslaben nebo oslabení vzniká v průběhu života stresovým mechanizmem. Někteří lidé záměrně neřeší svoje věci na duchovní úrovni, ale pouští je do materiální úrovně, utečou před svými problémy a na materiální úrovni jsou jedině schopni tyto problémy řešit. Tato lokalizovaná tzv.nemoc nás nutí soustředit svoje rezervy a sílu. Vzniká mohutná obranná reakce na tělesné úrovni protilátkovou činností, mobilizací lymfocytů, leukocytů, celého obranného systému.
Pokud nedochází k velmi silné obranné reakci, organizmus již nemá potencionalitu zvednout obranné síly, zmobilizovat je k ochraně a projeví se to jen slabým zvýšením teploty tzv. subfebriliemi, únavností. Je vyčerpána energie z energetického oblouku ledvin, doba nemoci se prodlužuje a organizmus je stále více a více vyčerpáván. Proces obranných reakcí probíhá v chronické podobě, nebo-li v tzv. neřešeném stavu.
Chronická nemoc je tedy jakýmsi kompromisem mezi vyléčením úplným a obrácenou cestou k destrukci organizmu. Velmi těžko se tento stav léčí klasickými prostředky, čili substitucí látkami, které zvyšují imunitu, vitaminoterapií, enzymoterapií apod. Jednou z možností léčby tohoto kompromisu je dlouhodobé posilování systémů, které jsou funkčně poškozeny, tedy energetického systému plic a též energetického systému ledvin a osrdečníku.
Je velmi vhodné spolupracovat s terapeutem, který odhalí tento chybný vzorec chování a člověka vede k rozhodnutí definitivně svůj konflikt, svůj vnitřní boj vyřešit. Pokud dojde k pochopení základního problému a jeho neřešeného stavu, dochází k mocnému energetickému vzedmutí obrany, kterému napomáhají i aktivující látky z rostlin, které jsou podávány ve své bioinformační podobě, např. ANGIN
Shrneme tedy celkově, že jakákoliv infekce je z psychosomatického hlediska neřešený konflikt, který dostal zelenou v materiálním světě, kde je úspěšně či neúspěšně řešen. Pokud se dlouhodobě vyhýbáme řešení a blokujeme organizmus stresovým mechanismem, vzniká chronický dlouhodobý proces, který se velmi špatně léčí.

Znamením Býka prochází potíže s komunikací a hlavně zánětlivé onemocnění v krční oblasti
Jako zemité znamení je velmi citlivý na praktické příjemné stránky života. Dokáže velmi tvrdě pracovat, ale zároveň velmi příjemně odpočívat s vydatnou chutí a apetitem. Druhou stránkou jeho života je neschopnost vnímat svět i ze stránky vzdušné, neforemné a nehmotné. Pak je pod vlivem strachů z věcí, které si nemůže ohmatat, které nedokáže svým rozumem a citem osahat. Jeho nepřítelem je každý, kdo ho chce oddělit od jeho vlastnictví k ostatnímu světu. Má velmi užitečné a praktické vlastnosti, ale pokud se má vzdát věcí hmotného i nehmotného světa, začne tvrdě bojovat o vlastnické právo. Vzhledem k tomu, že je smyslový, jeho smysly umístěné především v hlavě jsou velmi citlivé. Trpí pocity křivdy a žárlivostí, když nevlastní věci, které si myslí, že mu patří. V té situaci po určité chvíli trpělivosti začne nekompromisně bojovat. Nemůže spolknout křivdu a v těchto místech, hlavně v krku a krční páteři, se zablokuje. Krk a krční páteř je tím slabým místem, kde se poté manifestují obtíže, které se z psychických oblastí v této úrovni manifestují. Ve chvílích vítězství je však nedostižně jemný, láskyplný, umělecký a citlivý. Jeho ohleduplnost je příkladná.

Dominantní planetou býka je Venuše. Venuše ovládá především partnerství a vztahy.
Bolesti v krku, angíny, problémy s polykáním, ztuhlý krk nebo bolesti v horní části zad mohou být pojímány i symbolicky jako omezení či vlastnictví, nasycení, přijímání. Krk je jakýsi locus minoris materializace psychického napětí.

Akutní i chronické infekce horních cest dýchacích jsou stále metlou lidstva. Akutní záněty postihující nahromadění lymfoepitelové tkáně v oblasti hltanové branky se nazývají angíny. Podle lokalizace výskytu se rozlišuje zánět patrových mandlí, jež bývá nejčastější, ostatní lokalizace angin jsou méně časté. Akutní infekce rozděluje klasická medicína podle původce a jednak dle projevu v organizmu. V infekci horních cest dýchacích mohou figurovat různé viry, bakterie i plísně. Samotné angíny mají svoji symptomatologii v lokálních projevech s projevy celkovými v rámci obranné reakce organizmu. Většinou zde figurují hnisavé mikroby, které způsobují ulceromembranozní angíny. Tzv. symptomatické angíny jsou projevem i jiných onemocnění v organizmu. Jsou projevem celkového infekčního procesu, jako je leukémie, agranulocytóza a jiná onemocnění. Lokální projevy jsou také různé a klasická medicína je rozděluje na různé druhy s různýmí projevy v dutině ústní. Tak angína cattarální se projevuje zarudnutím tonzilární tkáně, dále angíny virového původu, tzv herpanginy, které tvoří nejprve drobné puchýřky a posléze fibrinové povlaky, připomínající drobné afty.
Jednou z nejčastějších angín je angína lacunární, která je hnisavá. Jsou přítomna ložiska vyplněná hnisem a ta tvoří žlutavé polštářky. Pseudomembranózní angína většinou vzniká jako angína symptomatická, tedy druhotná při jiných závažných onemocněních organizmu. Angína též může být také plísňového původu. Pokud již vzniká gangrenózní rozpad tkáně, jedná se o gangrenózní angínu se zánětlivou reakcí v okolí.
Tyto závažné projevy vznikají u i jinak nemocných pacientů, např. diabetiků, kardiaků. Při léčbě je vždy vhodné navštívit lékaře k provedení výtěru z krku a jiných laboratorních vyšetření z krve. Pomocná terapie se doporučuje vždy k posílení energetického oblouku plic. Komplikující stavy u angín jsou revmatizmus nebo onemocnění srdce a jsou vždy závažná. Proto je třeba opatrnosti při léčbě angín. Dostatečný přívod tekutin je velmi důležitý, taktéž strava vydatná a polyvitaminózní je důležitým faktorem zároveň s klidem na lůžku.
Podpůrnou léčbou se bráníme vzniku komplikací, jako je absces nebo flegmona, které vznikají hlavně ve druhém týdnu po vzniku angíny. Je taktéž dobrým předcházením tzv. chronických angín. Tyto vznikají následně při celkovém oslabení organizmu. Vzniklý fokus v patrových mandlích neustále zatěžuje organizmus svými toxíny. Nemocní si stěžují na opakované tzv. škrábání v krku, pocity neurčitého tlaku v krku, pocity zvýšené únavnosti, nechutenství, subfebrilií a zimnic. V tomto případě je již zasažena energie ledvinná, která je zásobárnou energie v organizmu a při vyčerpání se celkově projeví jako ztráta fyzické aktivity. Ložiska fokálních infekcí nemusí být jen v mandlích, ale prakticky kdekoliv v organismu, zatěžují organizmus a podporují revmatická onemocnění kloubní i svalová, zánět ledvin, zánět osrdečníku, zánětlivá onemocnění nervů, cév. Klasická medicína využívá odstranění patrových mandlí nebo jiných fokálních ložisek ke zlepšení stavu a obranyschopnosti. Ne vždy se však daří zjistit toto ložisko. Spolu s projevy angín souvisí i jiné zánětlivé onemocnění, a to záněty hltanu. Jsou to difuzní zánětlivé změny sliznice s poruchou sekrece slizničních žlázek. Projevy tohoto zánětlivého onemocnění mohou být jednak akutní nebo chronické. Jejich etiologie může být i vlivem fyzikálně chemických faktorů. Z lokálních příznaků stojí v popředí bolesti v krku, chrapot, pocit sucha a pálení, pokašlávání. Sliznice je difuzně zarudlá, suchá, někdy s přerostlými bakteriemi. Léčba opět musí být dlouhodobá! Je třeba odstranit zevní vlivy, ale zároveň podporovat energetický oblouk plic a tlustého střeva, a je velmi důležité při všech onemocněních horních cest dýchacích, rýmy, rhinopharyngitidy, zánětů patrových oblouků i sliznic se zamyslet nad celkovým vzorcem chování jednotlivce.

 

 

 

Popis výrobku - Angin

Je složen z extraktů bylin, které lze s úspěchem využít hlavně při recidivujících zánětech horních cest dýchacích (při rýmách, zánětech dutin, zánětech průdušek apod.). Pomáhá odstranit bolesti v krku při nachlazení. Působí také protizánětlivě na oblasti žaludku. Přípravek regeneruje celé dýchací ústrojí, zejména v jarních a podzimních měsících při nachlazeních.

Vzhledem ke složení extraktu má tento bylinný komplex celkově fyto- antibakteriální, protizánětlivý a protikřečový účinek. Jako pomocný doplňkový přípravek lze Angin použít též při zánětech močových cest, pochvy a dělohy.

Složení: Cibule kuchyňská, lichořeřišnice větší, tužebník jilmový, lišejník islandský, violka vonná, pupava bezlodyžná, česnek setý, heřmánek lékařský.

Přípravek je vhodný při:
-zánětech horních cest dýchacích
- anginách
-chronických rýmách, laryngitidách a bronchitidách
-katarech zažívacích sliznic (hlavně žaludku)
-celkových zánětlivých procesech.

Použití:
V uvedených případech je vhodné užít i několik lahviček po sobě. Mezi užíváním jednotlivých lahviček je nutné udělat pauzu jeden týden, jako při běžné léčbě bylinami. Ze zkušeností víme, že dlouhodobé problémy se nedají odstranit v krátkém časovém úseku. Většinou regenerace trvá jednu třetinu celkové doby vleklých obtíží. Každý si tedy může spočítat dobu léčby svých problémů. Upozorňujeme tedy na dostatečný čas k regeneraci organismu.

Dávkování:
Přípravek se podává na kávové lžičce. Obvyklá denní dávka jsou 2 kávové lžičky, jedna ráno a jedna večer. Při náhle vzniklých obtížích zažívacího charakteru je možné podat 5 - 7 lžiček denně a poté při zlepšení stavu je vhodné dávkování snižovat až do vysazení. Před každým použitím je třeba přípravek protřepat. Protřepání zvyšuje účinnost preparátu. Dutina ústní při užívání by měla být prosta pokrmů a jiných pochutin 10 minut před a 10 minut po podání preparátu. Je tedy vhodné užít přípravek mimo jídlo.

Upozornění:
Výrobek není určen pro děti do 15 let. Ukládat mimo dosah dětí! Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Mírný zákal není na závadu.

Balení: 200 ml

Doba použitelnosti: 36 měsíců od data výroby

Schváleno Hlavním hygienikem ČR
Doplněk stravy - HEM350-2.3.04-5881


 

Poradit se s lékařem | Koupit v internetovém obchodě | Tisk článku