zdraví byliny astrologie zvěrokruh

Bylinář - Gastran

Charakteristika výrobku -filozofie výrobku -popis výrobku

Bylinný přípravek GASTRAN
Bylinný přípravek GASTRAN je složen z extraktů bylin hypericum perforatum, majorána hortensis, avena sativa, marrubium vulgare, foeniculum vulgare, althaea officinalis, cichorim intybus, lišejník islandský, anthemis nobilis a dalších.
Extrakty uvedených bylin, které komplexně pomáhají hlavně při zažívacích obtížích, zvláště žaludečních. Aktivují vlastní ochranné síly a svým protizánětlivým působením zklidňují drobné záněty žaludeční sliznice, přípravek je tedy velmi vhodný jako prevence při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Též zklidňuje křečové stavy v břiše, má tedy spazmolytický účinek, napomáhá při nadýmání, při špatném trávení a působí povšechně protikřečově. K lokálním protizánětlivým a protikřečovým účinkům patří též zklidňující psychický vliv bylin obsažených v extraktu. Ovlivnění psychiky má též vliv na snižování překyselení žaludku a dvanácterníku a zklidnění zažívacích obtíží.
Vhodnou kombinací bylin a šetrnou originální přípravou a systémovým použitím má celkově roborující vliv na celou oblast trávení a zklidnění psychiky. Tento vliv je způsoben hypericinem z třezalky, který má blahodárný vliv na psychickou tenzi a předchází depresím či neurózám.
Vzhledem k účinkům spasmolytickým a protizánětlivým má dobrý vliv i na příbuzné střevní obtíže a chronické problémy ledvinných a horních dýchacích cest. Svým vlivem analgetickým zklidňuje akutní stavy při fyzických i psychických traumatech.
Podporuje činnost štítnice a má vliv na kvalitu horních cest dýchacích.
Celkově zklidňuje a zvýšeným příjmem energie tonizuje vyčerpaný organizmus.
Přípravek je tedy neocenitelný při:
- zažívacích obtížích, hlavně žaludečních
- vředové chorobě žaludku a dvanácterníku
- zánětlivých stavech střevních a ledvinných
- křečových stavech v zažívání, při nadýmání a špatném trávení
- neurózách a depresích
- snížené činnosti štítnice
- bolestivých traumatech fyzických a psychických
- recidivujících zánětech horních cest dýchacích
Regenerace tímto přípravkem zklidňuje celkově a projevuje se nárůstem celkové přijaté energie organizmu.
Přípravek je zapotřebí před každým použitím dobře protřepat, aby se zvýšila jeho účinnost. Jedná se o vodně-alkalický roztok, který hořce bylinně chutná, přičemž je nevhodný pro těhotné ženy. Podávat by se měl nalačno vždy nejméně pět minut před jídlem nebo stejnou dobu po jeho konzumaci, a to zpravidla po jedné kávové lžičce ráno a večer. Při problémech náhlého charakteru je možné přijmout i více lžiček denně a poté při zlepšení stavu dávkování snižovat do úplného vysazení.
Přípravek se nemusí užívat přímo, lze ho přidat do vody, čaje či jiné tekutiny. Při chronických obtížích se zažíváním a hemoroidy je vhodné postupně využívat celou lahvičku. Léčba chronického onemocnění přitom zpravidla trvá nejméně jednu třetinu celkové doby trvání nemoci. Každý si tedy může spočítat dobu léčby svých těžkostí, přičemž rychlá řešení vedou k tomu, že se obtíže vracejí. Upozorňujeme tedy na dostatečnou trpělivost pří léčbě daných potíží.
Někdy se stává, že se zdravotní problémy v rámci hojení biologického systému přechodně zvýrazní. Na tuto reverzně-vratnou reakci je zapotřebí reagovat vysazením preparátu. Teprve po odeznění hojivě-reverzních příznaků lze obnovit jeho podávání. Stejně postupujeme i poté, co se hojivé reakce znovu obnoví. Takto postupujeme do úplného ozdravění..

 

 

 

GASTRAN analogie aneb Kolumbovo vejce
Principem analogického myšlení je hledání souvislostí a posléze i hledání smysluplnosti života.
Svět ve svém jevení se v dvojjakosti, ve své dualitě, nabízí několikerý pohled na sebe samé i na okolní svět. Pokud přijmeme jen jediný pohled svým ostrým analytickým myšlením, můžeme celý život strávit rozmělňováním skutečnosti do co nejjemnějších detailů. Pokud k této formě myšlení nepřidáme myšlení synteticko-analogické, výsledkem budeme zpočátku velmi překvapeni, ale posléze velmi zklamáni.
Trávení emocí na duševní úrovni má hodně společného s trávením hmotné stravy.
Jejich analogie je velmi podobná. Jednou z potravy duše jsou zevní emoční vjemy z informací zevního světa. Tyto city, emoce vzniklé reakcí na zevní svět jsou zpracovávány stejně jako bílkoviny, tuky a cukry potravy. V rámci analogie u lidí, kteří drží mnoho negativních emocí pod pokličkou, se může toto manifestovat v oblasti žaludku, v hodnotě trávicích enzymů. Například hodnota pankreatických enzymů dle čínské medicíny závisí na míře starostlivosti o zevní svět jedince, taktéž dlouhodobý smutek a nenaplnění může mít analogický korelát na žaludeční sliznici, kde nejdříve vzniká gastritida a posléze až vředová choroba žaludku. Pokud jsou některé látky nestravitelné, hodně dlouho zůstávají v žaludku či ve střevech a zatěžují jedince jak fyzicky, tak psychicky.
Výrazným analogickým korelátem trávení je chuť, která koriguje různé potřeby organizmu, který je pod vlivem autonomního vegetativního aparátu, tedy je jen málo ovlivnitelný normální vůlí. Tento akt je modifikován i jakýmisi touhami, potřebami v psychické oblasti, kdy potřeby či nedostatky jsou převáděny do smyslových oblastí a jsou vyjádřeny různými chuťovými vlastnostmi, které korigují potřeby či nedostatky duše. Každý z nás, čas od času, dostane chuť na něco sladkého a zajde do cukrárny, jsou však nenaplnění lidé, kteří musí vášnivě pobývat v cukrárně denně. Jaké je jejich nenaplnění?

Znamením Raka procházejí silné emoce, které se hlavně dotýkají sociálního postavení rodiny, ochrany a bezpečí. Vládnoucí planetou je Měsíc. Tyto emoce podporují vliv měsíce, neboť jeho hlavní možnosti spočívají v ovládání domova, rodiny a pomoci. Spíše se pojí s ženskou polovinou vnímání světa, tedy jinovou polovinou, má souvislosti s mateřskostí, rodinnou minulostí a s celým rodem. V této jinové energii se spojuje s jinem Raka a vytváří osobnost plnou citů, nálad, proměnlivosti a hlubokosti. V tomto znamení se analogicky projevuje především prvek vody se svými strachy, s hlubokostí, s dotyky. Prvek vody je zároveň velmi slabý i velmi silný, prakticky jako každý prvek.


Obranou proti zranitelnosti je její možnost ústupu a obejmutí, tedy dotek. Rak musí mít pevné útočiště v životě i v duši. Stabilní místo, kde není ohrožován útoky zevního světa.
Symbolika Raka je přespříliš citlivá k jakémukoliv ublížení v jakékoliv oblasti. Neklidné podmínky, pocit ohrožení nepatří do výbavy Raka. V této situaci se Rak může stát popudlivý, vytvoří si štít nemluvnosti s občasnými výbuchy hněvu, tedy dle čínské medicíny energií jater. V této situaci je soužití s rakem velmi svízelné. Řešení situací nelze brát emočně, ale s jistou dávkou racionalizmu. Emoční zranitelnost Raka je velmi silná. Negativní emoce se skryjí a materializují v oblasti žaludku a dvánácterníku, které se stávají jedinou výpustí emočního zmatku. Též jsou velmi zranitelné ženské žlázy. Tak jako potrava je modifikována kyselinou solnou, též city a emoce jsou v organizmu tříděny a mohou vyvolat velmi silné reakce až alergie. Emoce Rak musí příjímat akurátní, ani příliš silné ani příliš slabé, protože je velmi citlivý. Tyto emoce spustí silnou obrannou reakci, která je samonatravující. Nedostatek ochranného faktoru, ochranného hlenu na sliznici žaludku pak způsobí vznik zažívacích obtíží a vředovou či dvánácterníkovou nemoc.


Zažívací obtíže
Z klasického hlediska může vzniknout nejdříve akutní gastritida, která se projevuje nechutenstvím, nauseou- pocitem na zvracení, zvracením a průjmy. Tyto symptomy mohou být skryty jen příznaky nevleklého občasného žaludečního dyskomfortu. Běžná klasická léčba se týká nasazení antacid několikrát denně. Pokud tento stav trvá dlouhodobě, vzniká chronická gastritida, především v těle žaludku, hlavně ve stáří. Na tomto podkladu velmi často vzniká peptický vřed se slizničním defektem, který proniká přes muscularis mucosae. V současné době se prokazuje velmi často přítomnost bakterie Helicobacter pylori. V této fázi jsou přítomny pouze epigastrické bolesti. Dvanácterníkový vřed vzniká častěji u mužů, většinou je pozitivní rodinná anamnéza a je prokazována hyperacidita v žaludku. Bolest vzniká často nalačno a přichází okamžitá úleva od bolesti po požití stravy. Hojení peptického, žaludečního i duodenálního vředu je velmi zdlouhavé a prokazuje se endoskopickým důkazem. Chirurgické řešení žaludečního vředu může být komplikováno jednak recidivou vředu, Dumping syndromem, syndromem přívodné kličky, syndromem malého žaludku po vysoké resekci, nebo postvagotomickým syndromem s pocitem plnosti a říhání. Druhotnou komplikací je anemie, na kterou musí lékař vždy myslet.
Pokud není odstraněn stresující faktor s následným morfologickým korelátem, velmi často nemoc vyvrcholí karcinomem žaludku, kterým onemocní častěji muži než ženy. Příznakem je nechuť k masu, pokles výkonnosti, bolesti, hubnutí a anemie.
Průjmovité onemocnění provází zažívací obtíže velmi často, je obrannou reakcí organizmu, kterou se brání toxické noxe. Akutní průjem má nejčastější příčinu v nějaké infekci. To jsou E. coli, salmonely, shigely, Campylobacter jejuni a různí parazité. Dále to může být otrava toxickými látkami, otrava potravinami, ale velmi často jsou to vegetativní příčiny se strachem, úzkostí a depresí. U chronického průjmu může jít o chronická onemocnění střevních sliznic, jako např. onemocnění Crohnovo nebo idiopatická proctokolitida. Ale i další celkové příčiny mohou mít vliv na chronické průjmové onemocnění.
Příčinou zácpy především v mladším věku je většinou psychosomatické onemocnění, negativní vzorec rodinný nebo jednoho z rodičů, ale i špatná strava i nežádoucí účinek ostatních léků. Léčba je hlavně změnou psychického vzorce, zvýšenou aktivitou i dietním režimem.
Velmi signifikantním symptomem je krev ve stolici, která by se měla vždy velmi intenzivně vyšetřit a zjistit tak příčinu krvácení.
Při akutních stavech střevních se jedná symptomaticky především o akutní appendicitidu, která se projevuje nechutenstvím, kolikovitými bolestmi v epigastriu s propagací do pravého podbřišku. Je přítomna horečka, která není příliš vysoká.
Při mechanickém uzávěru střevním se jedná o kolikovitou bolest, zástavu plynů a stolice, eventuálně zvracení. Jedná se o závažný stav, který je řešitelný při hospitalizaci.
Příznaky nadmutí břicha, zvracení a podporu diagnózy. pomáhá vyřešit rentgen příslušné oblasti. Při nedokrevnosti zásobení střev se jedná o ischemickou kolitidu, většinou při ateroskleróze, stolice je nepravidelná, vyskytuje se průjem s příměsí krve, pocity na zvracení, leukocytóza. Pokud jsou přítomny divertikly či polypy střev, příznaky jsou většinou minimální a průkaz se provede při kolonoskopickém vyšetření. Velmi závažnou komplikací je kolorectální karcinom, který se projevuje většinou pozdě, se symptomy změny rytmu stolice, zácpou a průjmem, plynatostí a bezděčným odchodem stolice. Celkově nemocný chátrá. Pokud se jedná o průjmové onemocnění občasné s příměsí hlenu a krve, s bolestmi břicha, anemií a vysokou sedimentací, jde o možné zánětlivé postižení střev ve smyslu Crohnovy nemoci nebo o idiopatickou proctokolitidu. U těchto onemocnění se jedná o dlouhodobě nepříznivý stav a dlouhý průběh. Z funkčních velmi typických a častých obtíží se vyskytují např. dráždivý tračník, kdy se střídá průjem a zácpa, typické jsou symptomy brzy ráno po probuzení. Toto onemocnění patří mezi typicky psychosomatická onemocnění. Porucha funkce může být v poruše vstřebávání přes sliznici střeva, kterému se říká malabsorpční syndrom, kdy se může přidat slinivková insuficience a blok v odchodu žlučových kyselin.

 

 

 

GASTRAN - popis výrobku
Je složen z extraktu bylin, které komplexně napomáhají hlavně při zažívacích obtížích, zvláště žaludečních. Aktivuje vlastní ochranné síly a svým protizánětlivým působením zklidňuje drobné záněty žaludeční sliznice.
Je tedy vhodný jako prevence při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Zklidňuje psychiku a pomáhá odstraňovat stres, který je průvodním jevem při těchto obtížích. Vzhledem k protikřečovým a protizánětlivým účinkům má také dobrý vliv na střevní obtíže a dlouhodobé ledvinové problémy. Zklidňuje náhle stavy při fyzických a psychických traumatech. Podporuje činnost štítnice a má příznivý vliv na kvalitu horních cest dýchacích. Celkově zklidňuje a tonizuje vyčerpaný organizmus.

Složení:
oves setý, jablečník obecný, fenykl, proskurník lékařský, čekanka obecná,lišejník islandský, rmen sličný.
Přípravek je vhodný při:
- zažívacích obtížích, hlavně žaludečních
- vředové chorobě žaludku a dvanácterníku
- střevních a ledvinových zánětlivých stavech
- fyzických a psychických bolestivých traumatech
- recidivujících zánětech horních cest dýchacích
Regenerace celého zažívacího ústrojí se projevuje zvýšenou chutí k jídlu, kvalitnějším vyprazdňováním a nárůstem celkové energie organizmu.

Použití:
V uvedených případech je vhodné užít i několik lahviček po sobě. Mezi užíváním jednotlivých lahviček GASTRANU je nutné udělat pauzu jeden týden, jako při běžné léčbě bylinami. Ze zkušeností víme, že dlouhodobé problémy se nedají odstranit v krátkém časovém úseku. Většinou regenerace trvá jednu třetinu celkové doby vleklých obtíží. Každý si tedy může spočítat dobu léčby svých problémů. Upozorňujeme tedy na dostatečný čas k regeneraci organizmu.

Dávkování:
Přípravek se podává na kávové lžičce. Obvyklá denní dávka jsou 2 kávové lžičky, jedna ráno a jedna večer. Při náhle vzniklých obtížích zažívacího charakteru je možné podat 5 - 7 lžiček denně a poté při zlepšení stavu je vhodné dávkování snižovat až do vysazení. Před každým použitím je třeba přípravek protřepat. Protřepání zvyšuje účinnost preparátu. Dutina ústní při užívání by měla být prosta pokrmů a jiných pochutin 10 minut před a 10 minut po podání preparátu. Je tedy vhodné užít přípravek mimo jídlo.

Upozornění:
Výrobek není určen pro děti do 15 let. Ukládat mimo dosah dětí! Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Mírný zákal není na závadu.

Balení 200 ml
Doba použitelnosti: 36 měsíců od data výroby
Schváleno Hlavním hygienikem ČR
Doplněk stravy - HEM350-2.3.04-5881


 

Poradit se s lékařem | Koupit v internetovém obchodě | Tisk článku