zdraví byliny astrologie zvěrokruh

Bylinář - Tonisan

Charakteristika výrobku -filozofie výrobku -popis výrobku

Bylinný přípravek TONISAN
Bylinný extrakt TONISAN, ve kterém jsou umístěny byliny sporýš lékařský - verbena officinalis, hypericum perforatum - třezalka tečkovaná, vachta trojlistá - menyanthes trifoliata, koriandr setý - coriandrum sativum, libeček lékařský- levisticum officinale, puškvorec obecný - acorus calamus, světlík lékařský- euphrasia officinalis, yzop lékařský - hyssopus officinalis, je vhodný k aplikaci vyčerpaným jedincům, kde vyčerpání je způsobeno dlouhodobým psychickým i fyzickým vypětím, které vyčerpává energetické okruhy, především plic a ledvin. Energetický okruh ledvin je zásobárnou energie a pokud tato energie mizí, organizmus je méně odolný vnějším i vnitřním situacím. Organizmus se dostává do úzkostného stavu z přetížení nervového. Vznikají stavy úzkosti, strachu a deprese. Objevuje se bolest hlavy, poruchy očního vidění. Organizmus zpomaluje svůj pohyb, zhoršuje se aktivita mozková, ve smyslu zapomnětlivosti jmen, názvů míst a situací. Neurastenické stavy.

Dávkování a způsob použití:
Přípravek se podává na kávové lžičce. Má velmi dobrý vliv při stavech dlouhodobého vyčerpání oraganizmu z vlivů fyzického i psychického strádání. V tomto případě podáme tonikum i 4-5x denně l lžičku. Při zlepšení stavu je možné postupně snižovat dávky až do úplného vysazení. Je vhodné též změnit životosprávu a životní režim přiměřeným pohybem, sportovními koníčky, procházkami a relaxačními cvičeními.
Před každým použitím je třeba přípravek protřepat. Dutina ústní by měla být prosta pokrmů a jiných pochutin l0 min. před a l0 min. po podání preparátu. Při náhle vzniklých obtížích zažívacího charakteru je možné podat až 5-7 lžiček přípravku denně a poté při zlepšení stavu je vhodné dávkování snižovat až do vysazení.Při stresových vlivech je možno zvýšit užívání až na 5x denně l lžičku.
Většinou se tento preparát podává dlouhodobě. Je možno jej podávat též preventivně před očekávanou stresovou či vyčerpávající situací nebo přímo při akci. V tomto případě se osvědčilo podávání několikrát denně l lžičku preventivně.
Zlepšení psychických stavů úzkosti, strachu a depresí je třeba očekávat až po příslušné stimulaci orgánů jako sekundární efekt podávání.

 

 

 

TONISAN - vzorce chování, substituční versus aktivační motivační léčba
Ve všedním životě jsou dny, kdy nám je energeticky i psychicky dobře, a dny, kdy již při vstávání je zřejmé, že se nevyhneme jistým problémům. Auto, do kterého sedneme, je tvrdší, v práci se prodíráme starostmi krkolomně, narážíme na řadu problémů a spolupracovníci nám zdánlivě házejí klacky pod nohy, nic nám nejde tak, jak bychom si představovali. Jistě existuje biorytmus denní, týdenní, měsíční i roční.
Vše v životě se děje v dynamice, nic nezůstává stejné po věčné časy, vše je v pohybu a nevstoupíš dvakráte do jedné vody, jak praví staří řečtí filozofové. V době sníženého energetického přísunu energie by měl člověk zareagovat zklidněním, lepším pozorováním zevních i vnitřních situací a připravit se na situace, které přijdou.
Naopak jsou zase dny, kdy všechno jde jako po másle. Člověk je euforický, vše zvládá velmi dobře. Existují různé systémy snažící se vysvětlit tuto problematiku. Existují programy, ve kterých se dozvíte, jaká situace zrovna nastane. Tyto systémy vycházejí z doby narození, data a roku. Existují i tzv. hodiny času, které probouzejí určité orgány k činnosti a v případě patologie je toto vnímáno jako patologické symptomy, viz denní probouzení úzkostných kardiaků kolem 3. hodiny ráno a lidí se vředovou chorobou žaludku kolem 4.-5. hodiny nad ránem. Snížená biologická energie je vypozorována též při různých konstitučních typech, kdy např. konstituční typ Lycopodium je sníženě energeticky plný kolem 16.- 18. hodiny odpolední, kdy uléhá na pohovku a odpočívá. Mohli bychom vybírat z těchto systémů do nekonečna.
Útkem, který spojuje tyto systémy, je individualita.Organizmus, který se pohybuje v určitém energetickém světě, reaguje na zevní a vnitřní vlivy a je příslušně průchodný či neprůchodný informacím zvnitřku či zvnějšku. Tedy harmonizace organizmu v hrubozrnném těle je velmi důležitý základ pro vyšší harmonizaci v oblastech duševních, citových a duchovních. Nedostatek určitých přírodních vitaminů, enzymů či funkční i anatomická patologie určitých orgánů odvádí člověka od plného vnímání světa. Člověk ke svému materiálnímu životu potřebuje přiměřené množství minerálů, vitaminů, bílkovin, tuků a cukrů. Pokud vzniká určitý nedostatek, existuje množství preparátů, které jsou substituční nebo blokující. Je to důležité a zároveň z určitého hlediska není. Doplněním určitých minerálních, enzymatických či jiných nedostatků sice vyřešíme jejich materiální přísun, ale k příčině onemocnění to nesměřuje.


Pevným znamením Vodnáře prochází slovíčko vzpřímení. Dle astromedicíny též souvisí se vzpřímeným postojem, anatomicky tomu odpovídá hlezenný kloub a část nohy pod kolenem. S tímto postojem fyzickým souvisí vzpřímená chůze i psychická jakási nadřazenost nebo touha po tomto vidění. Jejich perspektiva je nadnesená a tito lidé opovrhují tzv. nízkým myšlením. V prostředí, které je svým vlivem nepozdvihující, Vodnář trpí a všemožně se snaží bránit. Může opakovaně napadat, zraňovat, aby prosadil vůli ke vzpřímenému postoji pro sebe i pro všechny ostatní.. Důstojně žít i třeba chudě, je základní podmínkou jejich naplnění.
Vzhledem k tomu, že toto vzdušné znamení je rámcováno principem Saturna, dostává celkový vzhled života Vodnářů jakýsi panoramatický přehledný pravidelný pohled do krajiny, ve které tuší nedozírné prostory, ale která respektuje kompozičně jakýsi vnitřní styl té které doby. Jedná se o zhuštěný prostor a čas, ve kterém je možnost k aktivaci, ale který zatím má jen rámec a je svírající. Vodnář musí bojovat s tímto pocitem, který by měl respektovat současný řád, a zároveň jako vzdušné znamení se chce vymknout z tohoto rámce. Chce porušit vše, co existuje a revoltuje proti autoritám. Na tuto činnost potřebuje obrovskou sílu.
Vedlejší planeta mu v tom pomáhá. Tou planetou je expanzivní Mars. Je jasné, že tendence těchto planet jsou protichůdné a záleží na vůli té které individuality, ke které straně se přikloní. Tyto zdánlivě neslučitelné planety svým protichůdným napětím dávají obrovskou možnost pro nositele ke vzedmutí se k novému řádu, novému cítění, novým vztahům ke světu, k nové sebereflexi. Touha po svobodě je převládající emoční tlak Vodnáře, uvolnit se ze svírajícího vlivu Saturnu, vypadnout zpod kontroly a využít svoje síly. Přichází tedy stále s novými myšlenkami, které se snaží realizovat, i když ne sám, ale přináší vynalézavost, originální myšlení a soustředěnou inteligenci.
Tato aktivita je namířena humanisticky a intergalakticky. K tomu spotřebovává veškerou svoji sílu až do vyčerpání. V době vyčerpání může však Vodnář ustrnout, vzhledem k tomu, že je pevné znamení, nemá již sílu vynalézat a objevovat. Dosáhne své vlastní svobody a ustrne. V té době je třeba nabrat opět energii, sílu, pro opětovnou, naplňující touhu po vnitřní i vnější nezávislosti a svobodě, k uvolnění.

 

 

 

TONISAN – popis výrobku
TONISAN pomůže při vyčerpanosti organizmu.
Bylinný přípravek TONISAN je složen z extraktů bylin, které lze s úspěchem využít u
vyčerpaných jedinců, kde vyčerpání je způsobeno dlouhodobým psychickým i fyzickým vypětím. Vznikají stavy úzkosti, strachu a deprese. Objevuje se bolest hlavy, poruchy očního vidění. Organizmus zpomaluje svůj pohyb, zhoršuje se aktivita mozková, ve smyslu zapomnětlivosti. Neurastenické stavy vyústí v různé bolesti na prsou, v zádech, na různých místech těla. Zhorší se trávení. Fyzické obtíže vedou k vyčerpání nadledvinkových hormonů, zvýšeně funguje štítná žláza a výsledkem je vypadávání vlasů a celková neurastenie.

Složení:
sporýš lékařský nať, list-vachta trojlistá list - koriandr setý plod-libeček lékařský list, kořen- puškvorec obecný oddenky- světlík lékařský nať, květ, list-yzop lékařský nať+řezalka tečkovaná nať a voda.

Přípravek je tedy vhodný při:
- stavech fyzického i psychického vyčerpání
- zvýšeném nervovém napětí
- strachu , úzkosti, depresi, jako následku dlouhodobého vyčerpání
- padání vlasů
- nervových bolestech hlavy
- stavech neurastenických
Tento preparát působí jednak svým vlivem tonizačním i vlivem zklidňujícím.

Použití:
V uvedených případech se používá jako pomocný extrakt a užívá se pravidelně.
Mezi užíváním lahviček je vhodné udělat týdenní pauzu, jak je to běžné při léčbě bylinami. Přípravek regeneruje svým zklidňujícím vlivem celý organizmus.

Dávkování:

Přípravek se podává na kávové lžičce. Obvyklá denní dávka jsou 2 kávové lžičky denně, jedna ráno a jedna večer. Dutina ústní při užívání by měla být prosta pokrmů a jiných pochutin l0 minut před a l0 minut po podání preparátu. Je vhodné tedy užít přípravek mimo jídlo. Je zapotřebí jej před každým použitím dobře protřepat, aby se zvýšila jeho účinnost. Nemusí se užívat přímo, lze ho přidat do vody, čaje či jiné tekutiny.

Upozornění:
Výrobek není určen pro děti do 15 let. Ukládat mimo dosah dětí! Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Mírný zákal není na závadu.

Balení 200 ml

Doba použitelnosti: 36 měsíců od data výroby

Schváleno Hlavním hygienikem ČR
Doplněk stravy - HEM350-2.3.04-5881


 

Poradit se s lékařem | Koupit v internetovém obchodě | Tisk článku